W Bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości, tym razem w towarzystwie pełnych energii dzieci z Przedszkola Europejskiej Akademii Dziecka w Świdnicy. Zajęcia, podobnie do tych poprzednich były pełne były radości i wiedzy.
Wyruszyliśmy w podróż pociągiem ku Niepodległości. Poprzez stację – hymn, godło, flagę Polski, do przystanku końcowego w sercu stolicy – Warszawy.
Zabawa z puzzlami przedstawiającymi godło i flagę Polski sprawiła, że dzieci mogły rozwijać umiejętności logicznego myślenia oraz zdolności manualne, co wzbudziło ich kreatywność.
Niezwykłą aktywnością była zabawa „flaga” i odszukanie swojej pary do stworzenia flagi Polski.
Wiersz „Kto ty jesteś, Polak mały” wprowadził najmłodszych w świat patriotycznej poezji.
Na zakończenie spotkania czytaliśmy „Samochodzik Franek poznaje Polskę”. To fascynująca podróż po naszym kraju w towarzystwie sympatycznego bohatera, który uczył dzieci o różnorodności i bogactwie Polski.
Wydarzenie to nie tylko celebrowało historię, ale również wpłynęło na kształtowanie patriotycznej świadomości najmłodszych uczestników. Dzieci nie tylko wzięły udział w fascynujących zajęciach, ale także zacieśniły więzi z kulturą i historią Polski, uczyniwszy tę rocznicę wyjątkową również dla siebie.

Wydrukuj...