Biblioteka miała zaszczyt gościć wyjątkowych gości – grupę pełnych energii przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola. Upamiętniając 105. rocznicę odzyskania Niepodległości zorganizowano dla maluchów szereg fascynujących zajęć, które nie tylko bawiły, ale i edukowały.

Pierwsza stacja – „Pociąg Niepodległości” – zaprowadził dzieci przez hymn, godło i flagę, aż do stacji Warszawa, serca Naszej Ojczyzny. Złożenie puzzli z wizerunkami godła i flagi Polski rozbudziło kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawie „Flaga”. Połowa uczestników maszerowała z białą kartką, a druga połowa z czerwoną. Na hasło „flaga” dzieci szukały swoich par, tworząc wspaniałą flagę naszego kraju. Wiersz „Kto Ty jesteś? Polak Mały?” wprowadził ich w świat patriotyzmu.

Radość i energia zawładnęły salą podczas tańca Krakowiaka, który nie tylko rozwijał zmysł rytmu, ale również przypominał o bogatej kulturze regionalnej. Quiz „Prawda/Fałsz” był podsumowaniem zdobytej wiedzy na naszych zajęciach. Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski.

To spotkanie nie tylko celebrowało odzyskanie Niepodległości, ale również wpłynęło na kształtowanie świadomości historycznej najmłodszych.

Wydrukuj...