W dniach 20.02-24.02.2023r w bibliotece odbywały się ferie zimowe dla dzieci. Na każdych zajęciach dzieci zdobywały wiedzę o odległych mroźnych krainach i ich mieszkańcach, wykazywały się kreatywnością wykonując prace plastyczne, zaprzyjaźniły się z książką, oraz doświadczyły wiele śmiechu i zabaw.

Na pierwszych zajęciach dzieci stworzyły i spisały kontrakt z zasadami obowiązującymi na naszych zajęciach, pod którym każde z osobna złożyło swój podpis. Poznaliśmy i wspólnie przeczytaliśmy wierszyki o literkach, a na koniec każdy stworzył spersonalizowaną wizytówkę.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od książki, z której dzieci dowiedziały się wiele o gatunkach pingwinów. Każdy słuchał z wielkim zainteresowaniem, zapamiętując najdrobniejszy szczegół. Dzieci podzielone na trzy drużyny zmagały się z krzyżówkami i quizami dotyczącymi naszych przyjaciół nielotów. Następnie krokiem pingwinów drużyny miały za zadanie „donieść jajo do gniazda”. Było przy tym mnóstwo śmiechu. Z plastikowych butelek i farb dzieci stworzyły pingwiny, które teraz służą za piękną ozdobę.

Na trzecich zajęciach odczytaliśmy razem wiersz „Lokomotywa” wyobrażając sobie naszą podróż poprzez mroźne pustynie, które później za pomocą kaszy i kleju dzieci przedstawiły na czarnych kartkach papieru.

Kolejny- czwarty dzień rozpoczął się od głośnego odczytania Baśni przy pomocy teatrzyku Kamishibai. Następnie poznając nowe gatunki zwierząt polarnych, dzieci podzielone na drużyny wcieliły się w role tropicieli i poszukiwały ukrytych w czytelni zwierząt, nazywając poprawnie każde z gatunków. Pozostając w drużynach dzieci na brystolach wyklejały lustro, które poznały w bajce „Królowa Śniegu”.

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od robienia zimowych łapaczy snów. Wymagało to ogromnej cierpliwości i zaangażowania każdego dziecka. Z niebieskich kartek stworzyliśmy piękne róże, które później przykleiliśmy na nasze białe wyklejone okręgi. Po skończonej pracy nastąpiło uroczyste rozdanie dyplomów i małych upominków. Ostatnie chwile ferii dzieci spędziły na grach wielkoformatowych. Dzieci wykazały się zręcznością w „Twisterze”, dokładnością oddając gole do bramki, sprawnością na macie „Skaczące stopki” oraz spostrzegawczością naśladując siebie na macie „Odbicie lustrzane”.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i uśmiechy, którymi dzieci witały Nas każdego dnia.

Poszczególne prace wykonane na zajęciach można obejrzeć na holu Biblioteki. Zapraszamy!

Wydrukuj...