Czy wiecie co to jest Kamishibai? Dosłownie oznacza „papierowy dramat” i jest sposobem opowiadania historii ustnej.  Tradycja, która narodziła się w buddyjskich świątyniach dawno dawno temu, bo w XII wieku. Kami – papier, shibai – teatr, przedstawienie, dramat, sztuka. I dziś przy użyciu tablicy kamishibai przenieśliśmy się w świat baśni.

 

Przedstawienie znanej doskonale wszystkim baśni Braci Grimm „O rybaku i złotej rybce” było wstępem do naszych rozważań o dobrych i złych bohaterach oraz chciwości. Zastanawialiśmy się też, czy gdybyśmy mieli taką złotą rybkę, która mogłaby spełnić nasze trzy życzenia, to co by to było… A Wy o co poprosilibyście złotą rybkę?

 

 

Druga część naszego spotkania nawiązywała do obejrzanego przedstawienia. Nasi podopieczni wykonali ilustracje do baśni o „Rybaku i złotej rybce” na płótnie przy użyciu profesjonalnych przyborów malarskich. Pojawiły się złote rybki, morze, rośliny i rozgwiazdy, łódki rybackie. Prace będzie można obejrzeć na wystawie w holu Biblioteki do końca lutego. Później trafią do ich autorów. Ostatnie minuty spędziliśmy w kąciku malucha, grając w gry stolikowe, przeglądając książki i organizując czarodziejskie sztuczki.

Dziś na spotkaniu obecni byli: Tymuś, Lenka, Bartuś, Zosia, Ana, Oliwier, Maja i Iga.

Zajęcia poprowadziła Marta Górska. Zdj. W. Kwiatkowska, M. Górska. Serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z dzisiejszego spotkania:

 

 

 

 

 

 

 

Wydrukuj...