Kreatywnie, kolorowo, literacko i zabawnie – tak rozpoczęliśmy spotkania z dziećmi w ramach ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Żarowie. Dziś dzień pierwszy, zapoznawczy, podczas którego zawarliśmy „Pakt o nieagresji” czyli podpisaliśmy swoimi dłońmi regulamin, który został stworzony przez uczestników spotkania: Tymka, Lenkę, Bartka, Zosię i Anę.

Dzień wypełniony tekstami literackimi, zagadkami książkowymi i filmowymi, a także kreatywną pracą plastyczną związaną z obecną porą roku, czyli zimą.

Jak nazywał się miś, którego przyjacielem jest prosiaczek? Które zwierzę chodziło w butach? Jaki ptak występował w bajce o Calineczce? Kto wędrował do Pacanowa? W co zamieniło się brzydkie kaczątko? W jakiej bajce występował pies w łatki? – to tylko niektóre pytania z Bajkowego zwierzyńca – quizu dla najmłodszych.

 

 

Dla nieco starszych przygotowany był trudniejszy tekst w oparciu o bajki Disneya: Diego i Sid to wierni druhowie z jakiej bajki? Jaki słynny aktor podkładał głos osiołkowi w Shreku? Jakie hobby ma 14letni Hiro Hamada, główna postać bajki „Wielka Szóstka”? W rolę głównej postaci baśni Czarownica wcieliła się Angelina Jolie, film został zainspirowany jaką postacią z Disneyowskiej „Śpiącej królewny”? Te i wiele innych pytań rozgrzały do czerwoności umysły dzieci. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu.

 

 

Druga część zajęć to zimowe krajobrazy, które wykonywane były dwuetapowo – najpierw przygotowaliśmy zimowe tła, a po ich wyschnięciu przy użyciu kleju i soli tworzone były piękne zimowe prace. Będzie je można oglądać na wystawie, którą przygotujemy już wkrótce w holu Biblioteki. Nie zabrakło również drużynowych rozgrywek i układania puzzli na czas. Jak myślicie, kto wygrał? Dziewczyny czy chłopcy? 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia pierwszego. Zajęcia odbywają się w godz. 11:00-13:30, od poniedziałku do piątku, bezpłatnie. Mamy jeszcze 4 miejsca wolne. Zapraszamy!

Dzisiejsze spotkanie poprowadziła Pani Wioletta Kwiatkowska, dyrektor Biblioteki. Zdjęcia: W.Kwiatkowska, M.Górska. Pięknie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydrukuj...