Czym jest pudełko wdzięczności? To takie miejsce, do którego codziennie wkłada się przynajmniej jedną karteczkę zapisaną w danym dniu, z podziękowaniami: za udany dzień, za miłe spotkanie z przyjacielem, za to, że napisałam dobrą pracę domową i dzięki temu dostałam dobrą ocenę od nauczyciela, za wsparcie od rodziców, za ważną rozmowę dla nas, za to, co uważamy dla nas ważne i miłe w codziennym życiu.

Takie pudełka wdzięczności wykonały nasze maluchy podczas wczorajszych zajęć plastycznych w Bibliotece. Kolorowe, według własnych pomysłów, każde inne, oryginalne. Dzieci zabrały swoje prace do domu, aby przez najbliższy rok wypełnić pudełka swoimi podziękowaniami, codziennie. Takie pudełeczka mogą też być świetnym pomysłem na prezenty noworoczne dla najbliższych.

Dlaczego dziękowanie jest ważne? Podsumowując wieczorem dzień, dostrzegamy miłe i dobre zdarzenia w naszym życiu. Takie drobnostki, a czasem i większe ważniejsze wydarzenia, z pewnością poprawią nasze samopoczucie i pozytywnie wpłyną na nasze życie.

 

 

To spotkanie było już ostatnim w roku 2021. Za wspólne zajęcia serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom, którzy zdecydowali się oddać swoje pociechy pod naszą opiekę. Ogrom przyjemności pracować z Państwa dziećmi. O kolejnych spotkaniach będziemy informować telefonicznie. A z okazji zbliżających się Świąt życzymy pięknych i rodzinnych spotkań oraz DoSiego 2022 Roku.

Wydrukuj...