Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Żarowie kontynuuje realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który jest współorganizowany wraz z Instytutem Książki. Poniżej instrukcja dla rodziców dzieci urodzonych w latach 2015-2018, jak wziąć udział w projekcie:

  • Odwiedź z dzieckiem Bibliotekę Publiczną w Żarowie, Oddział dla dzieci i młodzieży
  • Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek”
  • Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatnie WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego
  • Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.

  • Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio/telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  • Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze samodzielne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Zaprasza Instytut Książki oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów.

Wydrukuj...