„Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe.” – mawiał Pablo Picasso i pewnie miał rację, bo w sztuce ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Rozpoczęliśmy w Bibliotece zajęcia plastyczne dla dzieci. Pierwsze wtorkowe spotkanie było zapoznawcze i próbne dla naszych uczestników, aby sprawdzili, czy odpowiadać im będzie opiekun prowadzący jak i atmosfera zajęć.

 

Dzieci są w wieku 5-8 lat. Zajęcia prowadzone są poprzez zabawę, tak by sprawiały one przede wszystkim radość, a przy okazji aby dzieci nabyły zdolności, jakie niesie ze sobą plastyka. To ma być też czas relaksu, kontaktów z rówieśnikami, czerpania radości z bycia tu i teraz.

Warto wspomnieć, że zajęcia plastyczne rozwijają kreatywność, wspierają rozwój poznawczy i intelektualny, rozwijają społecznie i emocjonalnie. Jeśli zajęcia mają formę relaksacyjną i dzieci wykonują prace dla nich ciekawe, to będą przynosić radość. Według International Child Art Foundation: Badania wskazują, że dziecko, które ma kontakt ze sztuką, nabywa umiejętność: myślenia kreatywnego, bycia oryginalnym, odkrywania, innowacyjności.

 

Zajęcia plastyczne w naszej Bibliotece to idealny pomysł, aby nauczyć się doboru barw i kompozycji, ale też wyciszyć się i skupić, nauczyć dokładności i cierpliwości. W trakcie zajęć wykorzystujemy muzykę relaksacyjną. Spotkania te mają ogromne znaczenie dla rozwoju umiejętności manualnych u dzieci, uwrażliwią je na piękno i harmonię w otoczeniu oraz przyczyniają się do odczuwania pozytywnych doznań estetycznych.

Podczas pierwszych wtorkowych zajęć uczestnicy wykonali samodzielnie przepiękne kolorowe mandale. Było gwarnie i wesoło 🙂  Zachęcam do obejrzenia prac w galerii poniżej oraz na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 15:15, podczas których wykonamy prace jesienne.

Zajęcia są odpłatne, 50zł/miesiąc.

 

W zajęciach 12 października wzięli udział: Olek, Maja, Lenka, Olivier i Tereska.

Dziękujemy i DO zobaczenia za tydzień.

Wydrukuj...