23 września, po długiej przerwie, odbyło się spotkanie DKK w Żarowie. Tematem przewodnim była książka Szymborska. Znaki szczególne. Biografia wewnętrzna autorstwa Joanny Gromek-Illg. Bardzo ciekawa pozycja, zawierająca wiele absorbujących i wciągających historii, przeplatana humorem i wierszem, wzbogacona fotografiami i zdjęciami. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą przybliżyć sobie nietuzinkową postać znakomitej polskiej poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej.

Kolejną książką, o której rozmawiałyśmy to Powrót z Bambuko Katarzyny Nosowskiej. Pozycja składa się z krótkich felietonów, będących zapisem osobistych przeżyć, przemyśleń, spostrzeżeń i wniosków autorki. Dobry przyczynek do dyskusji na poruszone tam tematy.

Ostatnimi pozycjami, do których zachęcałam, były książki W. Bruce’a Camerona: Był sobie pies, O psie, który wrócił do domu i ostatnia z 2021r. O psie, który dał słowo. Ciepłe i wzruszające historie, o bezwarunkowej miłości zwierzęcia do człowieka, widziane oczami psa. Odradza się on w nowych wcieleniach, mając do wypełnienia przeróżne misje.

Dyskusyjne Kluby Książki istnieją na Dolnym Śląsku już od 15 lat. W naszej Bibliotece klub działa 11 lat. Przez ten czas zmieniał się skład grupy, ale „duch” pozostał niezmieniony. Przyjemna, rodzinna atmosfera i gorące dyskusje są wyznacznikiem naszych spotkań. Tym razem odbyło się ono przy specjalnej kawie i herbacie oraz słodkościach, które otrzymałyśmy od koordynatorów DKK z okazji rocznicy. Panie otrzymały prezenty w postaci firmowych zakładek, notatników i toreb.

 

Wydrukuj...