Dwadzieścia cztery prace wpłynęły na konkurs plastyczny pod hasłem „Mój książkowy przyjaciel”, który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Żarów. Jego celem była m.in. popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Wszystkie przepiękne i oryginalne, zachwyciły pomysłowością i różnorodnością wykonania.

Jury –  w  składzie: Elżbieta Kulas (GCKiS), Aneta Śliwa (GCKiS), Joanna Daniel (BPMiG), Tomasz Pietrzyk (GCKiS) –  skwapliwie obejrzało każdą z prac i po długich naradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:

 

W kategorii dzieci przedszkolnych: I miejsce ex aequo Kaja Błaszczyk i Aleksandra Miękina. W kategorii dzieci w wieku szkolnym (kl. 0-3): I miejsce Leon Kwiatek, II miejsce Lena Klimala, III miejsce Julia Osiurak. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, a wszystkie pozostałe prace zostały wyróżnione dyplomami i drobnymi upominkami. Serdecznie gratulujemy!

 

  

 

Prace można oglądać na wystawie zorganizowanej w holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów.

Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom zaangażowanym w promocję konkursu na terenie gminy oraz Pani Joannie Daniel za przygotowanie konkursu.

Wydrukuj...