Półmetek wakacyjnych zajęć już za nami. Uczciliśmy to wydarzenie, organizując słodką ucztę dla dzieci podczas poniedziałkowego spotkania. Cieszymy się, że pomimo upalnej pogody, chętnych do wspólnej zabawy nie brakuje, a wręcz przybywa! Co ciekawego można znaleźć na naszych zajęciach? Przede wszystkim przesympatycznych uczestników, bez których nasza oferta nie byłaby tak atrakcyjna! Codziennie proponujemy inne wyzwanie na plastyce – do tej pory powstały zwierzaki z origami, obrazki 3D z wykorzystaniem kolorowego papieru, portrety dzieci, słoniki z recyklingu, kolorowe stworki z bibuły i woreczków śniadaniowych, a także wiele innych. Ostatnim hitem okazała się miseczka z gazety z przyczepioną do niej kulką. Łatwa do wykonania, rozwijająca zręczność i zapewniająca zabawę na długi czas.
Nasze gry planszowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Każda z nich rozwija dzieci w inny sposób. Przy „Azulu” można poćwiczyć logiczne myślenie, „Osadnicy z Catanu” wprowadzają do rozgrywki trochę ekonomii, „Smoczy wyścig” uczy strategicznego myślenia, „IceCool” rozwija zdolności manualne, podobnie jak „Jenga” i „Twister”. Wybór jest naprawdę spory, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W każdy piątek jest też organizowany mały turniej „Dobble” – gry która uczy refleksu i spostrzegawczości. Można wygrać coś słodkiego 😉 Przede wszystkim jednak, gry dają dzieciom mnóstwo zabawy i uczą pracy w grupie, co doskonale widać u osób odwiedzających nas codziennie.Co tydzień organizujemy Dzień Karaoke. Przy pierwszej próbie spotkał się on z niechęcią i brakiem zainteresowania, jednak wystarczyła odrobina inicjatywy i zachęty ze strony bibliotekarki, a po pół godzinie, chętni do śpiewania musieli się ustawiać w kolejce! Wybierane piosenki były skoczne i humorystyczne, co angażowało do śpiewania nie tylko osoby, które trzymały mikrofon, niejednokrotnie cała sala włączała się do występu.
Ponadto organizujemy liczne teleturnieje: „Milionerzy”, „Jaka to melodia?”, „Kalambury”. Każda konkurencja posiada zakres wiedzy dostosowany dla naszych młodszych odbiorców. Jest to dokonała forma uczenia dzieci podstawowych informacji, które przydadzą im się w szkole i nie tylko. Każdy powinien znać imię Prezydenta RP czy umieć nazwać wszystkie miesiące. Słodkie upominki za wygrane dodatkowo motywują tych trochę bardziej leniwych 😉
W bibliotece nie może zabraknąć czytelniczego akcentu. Czytamy ciekawe fragmenty z humorystycznych książek dla dzieci i młodzieży. Sporo osób wypożycza z chęcią książki do domu. Każdemu chętnie doradzamy w doborze najlepszej lektury. Co czwartek rozmawiamy o obecnych mediach społecznościowych i o zagrożeniach z nich wynikających. Mamy nadzieję, że dzieci będą korzystać mądrze z tej wiedzy.
Rebusy, mata DDR, filmy na życzenie, łamańce językowe. Mnóstwo atrakcji czeka na wszystkich chętnych. Przed nami jeszcze miesiąc wakacji. Nie nudź się w domu i dołącz do nas! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej.

Wydrukuj...