30 października o godzinie 17.30, dwudziestu śmiałków odważnie przekroczyło nasze progi. Trzeba dodać, że nie było to wcale łatwe. Nasza biblioteka bowiem, zmieniła się na czas zabawy halloween’owej w upiornie przystrojoną salę. Dzieci wkroczyły śmiało do spowitego w mrok Oddziału Dziecięcego, gdzie czekały na nie… wcale nie takie straszne konkurencje!
Zabawę rozpoczęło zapoznanie się z genezą święta i prezentacja naszej oferty książkowej z dreszczykiem. Następnie uczestnicy, w dobranych wcześniej parach, przystąpili do szeregu zadań. Pierwszym okazało się stworzenie mumii za pomocą papieru toaletowego. Konkurencja bardzo przypadła wszystkim do gustu. Śmiechu i radości było przy tym naprawdę dużo. Dzieci okazały się bardzo pomocne i po wyłonieniu zwycięzców, pomogły pozbierać cały papier, który pokrywał sporą część naszego holu.Policzenie wszystkich nietoperzy ukrytych w całej bibliotece okazało się najtrudniejszym wyzwaniem. Małe, czarne stwory potrafiły się ukrywać naprawdę dobrze. W czasie krótkiej przerwy na poczęstunek – na Oddziale dla Dorosłych zostały ukryte cukierki. Zadaniem uczestników było znaleźć je wszystkie, ale nie zjadać przed wyjaśnieniem całej konkurencji. Ilość cukierków bowiem oznaczała ilość psikusów, które dana para musiała wykonać, aby zasłużyć sobie na zjedzenie znalezionych łakoci. Ostatnim wyzwaniem było rozwiązywanie zagadek. Doprowadziły one uczestników do ukrytego skarbu, którym okazały się łakocie dla każdego dziecka.
Nasza pierwsza zabawa halloween’owa okazała się niemałym sukcesem, chętnych było naprawdę sporo i uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok, ponieważ kolejne odsłony na pewno się odbędą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Wydrukuj...