W ramach programu Promocji Czytelnictwa „Biblioteka – Magiczny Sezam” odbyły się dziś wyjątkowe zajęcia z udziałem dzieci i ich rodziców. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy z Chustą Klanzy, która zawsze dostarcza wiele radości i integruje grupę. Następnie dzieci wzięły udział w dynamicznych zabawach ruchowych „Balonik” oraz „Kółko Graniaste”, które pomogły im rozgrzać się i przygotować na kolejne atrakcje. Wierszyk Masażyk „Na łące” wprowadził maluchy w tematykę przyrody, przygotowując je do głównej części zajęć – tworzenia wiosennej łąki. Dzieci wraz z rodzicami zbierały do koszyczków papierowe kwiatki, motyle, biedronki i pszczółki, które następnie naklejały na dużym papierze, tworząc kolorową i pełną życia łąkę. Ta aktywność nie tylko rozwijała zdolności manualne, ale także uczyła współpracy i wspólnego tworzenia. Podczas spotkania dzieci miały również okazję wysłuchać książki „Krecik i motyle”, która przeniosła je w świat przygód małego bohatera i jego przyjaciół.  Kolejną atrakcją był tor przeszkód, który dzieci pokonywały, przechodząc przez magiczną „gąsienicę”. Ta zabawa nie tylko rozwijała ich sprawność fizyczną, ale również dostarczała mnóstwo radości i śmiechu. Zajęcia zakończyły się tradycyjną zabawą ruchową „Stary Niedźwiedź mocno śpi”, która jest lubiana przez maluchy. Na zakończenie dzieci miały czas wolny na dywanie, gdzie mogły swobodnie bawić się i integrować z rówieśnikami.

Zajęcia zrealizowano i dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodwego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego