W ramach programu Promocji Czytelnictwa „Biblioteka – Magiczny Sezam” mieliśmy przyjemność gościć grupę przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola. To niezwykłe wydarzenie wprowadziło najmłodszych w fascynujący świat mieszkańców łąki. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać różnorodne owady, które zostały zaprezentowane na kolorowych obrazkach. Maluchy były zachwycone, ucząc się o życiu na łące i odkrywając ciekawostki na temat poszczególnych owadów. Jednym z najbardziej ekscytujących momentów było przechodzenie przez „magiczny” tunel, który imitował ruchy gąsienicy. Ta aktywność nie tylko dostarczyła dzieciom mnóstwo radości, ale również rozwijała ich zdolności motoryczne i koordynacyjne. Zabawy muzyczno-ruchowe wprowadziły dynamiczny element do naszego spotkania, pozwalając dzieciom na wspólną zabawę przy muzyce i rozwijanie ich umiejętności ruchowych. Po zabawach przyszedł czas na literaturę – dzieci wysłuchały książki pt. „O Gąsienicy, która stała się pięknym motylkiem”, która wzbudziła ich zainteresowanie i wprowadziła w magiczny świat przemiany. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w pracy plastycznej, tworząc gąsienice z odcisków pomalowanych farbą dłoni. Ta kreatywna aktywność nie tylko rozwijała zdolności manualne maluchów, ale także była doskonałą okazją do wspólnego tworzenia i zabawy.

Zajęcia zrealizowano i dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego.