Dzisiejsze zajęcia w ramach programu Promocji Czytelnictwa „Biblioteka – Magiczny Sezam” były wyjątkowym wydarzeniem, odbywającym się w formie balu przebierańców. Dzieci, przebrane za przeróżne postacie – od Myszki Minnie po policjantów i strażaków – przyszły do biblioteki, aby wspólnie bawić się i uczyć. Spotkanie rozpoczęło się od radosnej zabawy z Chustą Klanzy, gdzie dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w interaktywnych i integrujących grach. Następnie przyszedł czas na zabawy ruchowe, które obejmowały energiczne gry „Balonik” i „Kółko Graniaste”, rozwijając przy tym zdolności motoryczne i koordynację maluchów. Wierszyk Masażyk „Czary-Mary” wprowadził magiczną atmosferę, pobudzając wyobraźnię dzieci. Kolejną atrakcją było łapanie baniek mydlanych, produkowanych przez maszynę, co dostarczyło maluchom mnóstwo radości i śmiechu. Bal przebierańców nie mógłby się obyć bez tańców i zabaw do muzyki, oświetlanej kolorową kulą dyskotekową. Dzieci bawiły się doskonale, tańcząc i śpiewając razem. Podczas przerwy na poczęstunek, dzieci mogły skosztować pysznych bułeczek drożdżowych, które dodały im energii do dalszej zabawy. Następnie przyszedł czas na zabawę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie spotkania odbyła się sesja Kamishibai z klasyczną bajką „Czerwony Kapturek”. Teatrzyk obrazkowy nie tylko bawił, ale również wprowadzał dzieci w świat literatury i opowieści. Dzisiejsze zajęcia w ramach programu „Biblioteka – Magiczny Sezam” były pełne radości, zabawy i edukacji, pozostawiając maluchom niezapomniane wspomnienia. Każde takie spotkanie to nie tylko okazja do zabawy, ale również do rozwijania miłości do książek i czytania.

Zajęcia zrealizowano i dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego.