10 maja odbyło się kolejne w tym roku spotkanie klubu książki. Tym razem w ramach Tygodnia Bibliotek 2024 „Biblioteka – miejsce na czasie”. Pierwsza z omawianych książek to: „Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki” powieść, której autorem jest Colson Whitehead.  Jedna z najważniejszych książek o Ameryce, jakie kiedykolwiek napisano. Powieść o niewolnictwie.  Niezwykła i bolesna zarazem. Termin „kolej podziemna” przenośnie opisywał szlak bezpiecznych kryjówek i kontaktów dla niewolników uciekających z amerykańskiego Południa na Północ, aż do Kanady. Powieść wyróżniona NAGRODĄ PULITZERA (2017) oraz NATIONAL BOOK AWARD (2016).  Na jej podstawie powstał również serial. Po trudnej literaturze, przeszłyśmy do omawiania serii książek o lżejszej tematyce obyczajowej, a mianowicie Sagi Nadmorskiej autorstwa Doroty Milli. Dla odmiany zapoznałyśmy się z wywiadem jaki przeprowadzono z autorką na temat wspomnianej trylogii. A ponieważ jesteśmy „na czasie”- klubowiczki, na laptopach i tablecie wyszukiwały informacji o autorach przedstawionych pozycji książkowych. W serdecznej atmosferze, przy poważnych (i nie tylko) rozmowach, czas minął bardzo szybko .