Tuż po świętach odbyło się kolejne w tym roku spotkanie klubu książki. Pierwsza z omawianych pozycji to „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak – reportaż historyczny, w którym opisane są przejmujące historie kobiet, żyjących na wsiach około stu lat temu (a nawet mniej). Autorka pisze o pracujących na roli dzieciach, o wydawanych za mąż wbrew ich woli dziewczynach, o harujących od rana do nocy kobietach w różnym wieku. Bardzo interesująca książka i nie na jeden wieczór. Kolejna pozycja to „Czarcie  lustro” najnowszy thriller Magdaleny Zimniak. Z jednej strony czternastoletnia Marta, którą przez sześć lat więził obcy mężczyzna, z drugiej zaginiony dyrektor prestiżowego liceum. Czy coś ich łączy? Na odpowiedź na to pytanie trzeba poczekać do finału tego fascynującego thrillera. Bardzo ciekawa, niejednoznaczna i zaskakująca fabuła, warto przeczytać. Nasze wiosenne spotkanie upłynęło szybko i przyjemnie.

„Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie”. Dlatego też zachęcamy do udziału w spotkaniach żarowskiego klubu książki.