10 maja odbyło się spotkanie DKK, przypadające w trzecim dniu Tygodnia Bibliotek 2023. W nawiązaniu do tegorocznego hasła (Moja Twoja Nasza BIBLIOTEKA!) zostały zaprezentowane nietypowe biblioteki, które poprzez swój kształt, kolor, umiejscowienie itp. zwracają szczególną uwagę. W prezentacji zawarto także kilka ciekawostek, np. wizję biblioteki. Omówiona została również książka Kateryny Babkiny Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek. W dwunastu krótkich opowiadaniach, autorka pokazuje czytelnikowi fragmenty dziecięcego i dorosłego świata kilkorga Ukraińców. Czasem powiązani są pokrewieństwem lub przyjaźnią, a czasem zupełnie sobie obcymi ludźmi, którzy spotykają się przypadkowo. Autorka w większości opowiadań pokazuje Ukrainę jako kraj, w którym czas nie jest łaskawy nawet dla jednego pokolenia. W 2021 r. książka otrzymała Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Nagrodę za najlepszy przekład odebrał Bohdan Zadura, tłumacz tej książki. Kolejna pozycja, którą przedstawiono (w nawiązaniu do nietypowych bibliotek) to Dewey. Wielki kot w małym mieście autorstwa Wicki Myron. Prawdziwa historia o kocie Deweyu, który w najzimniejszy dzień roku został wrzucony do metalowej skrzyni na książki Biblioteki Publicznej w Spencer w stanie Iowa. Bibliotekę Publiczną w Żarowie również czasem odwiedzał kot, który wskakiwał sobie przez okno, podczas wietrzenia pomieszczeń. W oddziale dla dzieci zasiadał w fotelu, w oddziale dla dorosłych upatrzył sobie „Regał pamięci”… I tak w serdecznej atmosferze upłynęło kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.