Zapraszamy naszych mieszkańców, tych dużych i tych małych, do wspólnego świętowania. W naszej ofercie jest m.in. kiermasz książek, który odbędzie się na tarasie przed biblioteką. Będzie można zakupić ciekawą książkę już od 2 zł, a w cenach promocyjnych znajdą się książki o Żarowie. Zapraszamy do naszej kawiarenki literackiej na spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego (Patrona biblioteki). Dla najmłodszych przygotowaliśmy przedstawienia w teatrzyku kamishibai. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) – to papierowy teatrzyk, który powstał kilkaset lat temu w Japonii i obecnie jest popularny na całym świecie, również w Polsce. W naszym repertuarze mamy obecnie trzy przedstawienia: „O rybaku i złotej rybce”, „Brzydkie kaczątko” i „Królewna Śnieżka”. Zapraszamy również do obejrzenia pięknej pokonkursowej wystawy prac pt. „Książka oknem na świat”. Tegoroczna, trzecia odsłona „Cosplay’u z biblioteką” skierowana jest do najmłodszych dzieci. Przygotowaliśmy również interakcyjne zajęcia plastyczne do opowiadań ks. J. Twardowskiego. Będzie wesoło, z humorem i bardzo kreatywnie.Na uwagę zasługuje spotkanie autorskie z Małgorzatą Żółtaszek z Wrocławkiego Centrum Empatii zatytułowanego „I Ty możesz zostać pisarzem. I Ty możesz zostać mówcą”. Spotkanie realizowane jest w ramach programu pn. Dyskusyjne Kluby Książki.
Ponadto tradycyjnie w maju ogłaszamy amnestię dla wszystkich czytelników przetrzymujących książki. Od 2 do 30 maja br. będzie można bez konsekwencji finansowych uregulować swoje zaległe zobowiązania. Dla czytelników jest to okazja do oddania długo przetrzymywanych książek, dla bibliotekarzy szansa na odzyskanie części księgozbioru.
Bliższe informacje znajdują się na plakacie poniżej. Serdecznie zapraszamy!