Z okazji obchodów 75-lecia Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie, w sobotę, 11 maja, odbyło się spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim – podróżnikiem, redaktorem, człowiekiem balansującym niejednokrotnie na granicy życia w poszukiwaniu i doświadczaniu nieznanego.

Podczas tego wyjątkowego spotkania Pan Przemysław szczegółowo opowiadał o początkach swojej pracy dziennikarskiej oraz pierwszych kontaktach z uzdrowicielami i szamanami, przybliżając nam różnice kulturowe wynikające z miejsc, które odwiedzał. Nie unikał też trudnych doświadczeń, które mogłyby złamać niejednego ducha.

Całe wystąpienie zostało wzbogacone licznymi fotografiami. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a nasz Gość z ogromną chęcią odpowiadał na każde pytanie. Na zakończenie spotkania każdy mógł zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie, zdobyć autograf i porozmawiać.

Przemek Kossakowski to podróżnik, odkrywca, autor książek i twórca telewizyjny, który swoimi dokonaniami wielokrotnie udowadniał, że strach ma jedynie wielkie oczy. Zyskał popularność jako prowadzący programy telewizyjne, takie jak „Kossakowski. Szósty zmysł” i „Kossakowski. Inicjacja”, emitowane na kanale TTV. Ostatnio kojarzony jest głównie z programem „Down The Road. Zespół w trasie”, w którym poznaliśmy go jako człowieka niezwykle wrażliwego. W 2014 roku wydał książkę pt. „Na granicy zmysłów”, napisaną na podstawie swojego programu reportażowego „Kossakowski. Szósty zmysł”.

To niezwykłe spotkanie z bardzo otwartym człowiekiem na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy za inspirację, każdą rozmowę i uśmiech… oraz wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie.

Wydrukuj...