W czwartek mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, które odbyły się dzięki darowiźnie od Polenergii. Głównym celem było promowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Jednym z najbardziej inspirujących elementów warsztatów było tworzenie mini lasów w szklanych pojemnikach.

Prowadząca warsztaty opowiedziała nam o znaczeniu lasów dla klimatu oraz o konieczności ich ochrony. Następnie przekazała nam narzędzia i materiały potrzebne do stworzenia naszych własnych mikroekosystemów. Każda z nas dostała szklany słój, ziemię, różnorodne rośliny oraz ozdobne elementy, które mogłyśmy wykorzystać do dekoracji.

Podczas tworzenia naszych szklanych lasów panowała niesamowita atmosfera skupienia i kreatywności. Każda z nas starała się wybrać rośliny i ozdoby, które pasowałyby do naszej wizji mini lasu.
Po kilkudziesięciu minutach nasza praca została ukończona, a efekty naszych wysiłków były naprawdę imponujące. Na koniec wszyscy mogliśmy podziwiać nasze szklane lasy i dzielić się swoimi pomysłami i inspiracjami z innymi uczestnikami warsztatów. To było nie tylko wyjątkowe doświadczenie, ale również ważna lekcja o tym, jak małe działania mogą mieć wielki wpływ na nasze środowisko. Dziękujemy Polenergii za wsparcie tych wartościowych inicjatyw!

Wydrukuj...