W inspirującym środowisku Maluszkowej Grupy Zabawowej, dzieci miały okazję do wyjątkowego połączenia twórczości, ruchu i dźwięku podczas zajęć, które pozwoliły im stworzyć własne instrumenty muzyczne. Rozpoczęliśmy od energicznej zabawy z Chustą Klanzy, która nie tylko rozgrzała atmosferę, ale także zachęciła dzieci do wspólnego działania. Następnie przyszła kolej na zabawy ruchowe – Balonik i Kółko Graniaste. Relaksu dostarczył wierszyk Masażyk „Zima”, który wprowadził nasze maluchy w atmosferę tego wyjątkowego okresu roku. Jednak najbardziej ekscytującą częścią zajęć było tworzenie własnych instrumentów.

Dzieci z pasją wsypywały do słoiczków nasiona kaszy gryczanej i soczewicy, które stały się podstawą ich autorskich instrumentów muzycznych. Maluchy z nieukrywanym zapałem

tworzyły te niezwykłe dzieła, a następnie stworzyły niezapomniany koncert, wykorzystując swoje nowo wykonane instrumenty.

Nieodłącznym elementem zajęć była także książka – tym razem zanurzyliśmy się w przygodach Kubusia Puchatka w zimowej scenerii, co rozbudziło wyobraźnię i ciekawość dzieci.

Na zakończenie, podczas czasu wolnego, maluchy miały okazję na swobodną zabawę na

dywanie, gdzie mogły wykorzystać energię i radość, jaką przyniosły im wspólne zajęcia.

Wydrukuj...