Dnia 6 listopada 2023 roku Biblioteka miała przyjemność gościć grupę Tygryski z Bajkowego Przedszkola na wyjątkowych zajęciach z okazji Dnia Postaci z Bajek. Dzieci przywitała uśmiechnięta Myszka Minnie, co od razu wzbudziło radość i zaciekawienie małych czytelników. Myszka porwała dzieci do wspólnej zabawy. Było Kółko Graniaste, oraz „Stary Niedźwiedź mocno śpi”, co dodatkowo rozbawiło i rozweseliło dzieciaczki.

Następnie odbyła się lekcja z książką „Pinokio”, podczas której dzieci miały okazję pokazać różne części ciała, co sprawiło im wiele radości. Muzyka również odgrywała ważną rolę, gdy dzieci śpiewały piosenkę „Głowa, ramiona, kolana, pięty”, uczestnicząc aktywnie w zabawie ruchowej. Następnie dzieci mogły zapoznać się z różnymi książkami, w tym książkami dźwiękowymi, 3D i tradycyjnymi. To było idealne uzupełnienie spotkania, które miało zachęcić najmłodszych do czytania.

Najbardziej ekscytującą częścią było przebieranie się za ulubioną postać bajkową. Dzieci wcieliły się w role takie jak pieski z Psiego Patrolu, Kaczor Donald czy Minionki. Każde dziecko otrzymało maskę z Fotobudki i miało okazję do sesji zdjęciowej.

Na zakończenie spotkania dzieci wyruszyły w podróż powrotną z krainy bajek śpiewając „Wsiąść do pociągu byle jakiego”. Każde dziecko otrzymało „Bilet powrotny do Biblioteki”. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas ponownie.

Dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie!

Wydrukuj...