3 października odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie „Akademii Umiejętności”. Spotkanie sekcji rękodzieła „Akademii Umiejętności” było pełne twórczej energii. Uczestnicy zajęli się tworzeniem lampionów na słoikach za pomocą metody makramy. Każdy z nas mógł wybrać wzory, co sprawiło, że nasze lampiony były nie tylko piękne, ale także osobiste.

Pierwszym krokiem było przygotowanie słoika, który później miał stać się podstawą naszego lampionu. Następnie rozpoczęliśmy naukę podstawowych węzłów makramowych, co było szczególnie ciekawe dla tych, którzy wcześniej nie mieli doświadczenia z tą techniką.

Z każdą minutą nasze lampiony nabierały kształtu i wyrazistości. Byliśmy zafascynowani tym, jak od zwykłego słoika i kilku nici można stworzyć coś tak pięknego. Atmosfera była pełna radości i współpracy, ponieważ wszyscy wzajemnie sobie pomagaliśmy, dzieląc się pomysłami i technikami.

Na koniec spotkania mieliśmy przepiękne lampiony, które mogliśmy zabrać do domu i ozdobić nimi nasze przestrzenie. To było nie tylko twórcze doświadczenie, ale także okazja do bliższego poznania innych członków sekcji i spędzenia czasu w przyjemnym towarzystwie. Takie spotkania naprawdę sprawiają, że „Akademia Umiejętności” staje się wyjątkowym miejscem do rozwijania swoich pasji i umiejętności rękodzielniczych.

Wydrukuj...