W ramach projektu „Z kulturą przez życie”pod patronatem Narodowego Centrum Kultury, który odbywał się w trakcie zadania „Działamy z pasją” w bibliotece w Żarowie, odbyły się zajęcia nauki seniorów na komputerach pod okiem uczniów ze szkoły podstawowej. To była wyjątkowa okazja do wymiany wiedzy i doświadczenia między różnymi pokoleniami.

Zajęcia rozpoczęły się od serdecznego przywitania i prezentacji uczniów, którzy mieli pełnić rolę nauczycieli. Seniorzy, niektórzy z nich po raz pierwszy siedzący przed komputerem, byli pełni ciekawości i gotowi do nauki.

Podczas zajęć uczniowie cierpliwie tłumaczyli seniorom podstawy obsługi komputera, w tym jak uruchomić go, korzystać z myszy, otwierać przeglądarkę internetową i wyszukiwać informacje. Seniorzy mieli także możliwość nauki korzystania z poczty elektronicznej oraz komunikatorów, co pozwoliło im być bardziej zintegrowanymi z cyfrowym światem.