W ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023., o nazwie projektu „Z kulturą przez życie” w Bibliotece odbyły się warsztaty z pisarzem Krzysztofem Petkiem. Oprócz spotkania autorskiego, na którym pisarz opowiadał o swojej twórczości i wspaniałych podróżach, uczestnicy wzięli również udział w rodzinnej grze terenowej. Drużyny rywalizowały ze sobą, rozwiązywały zagadki, zdobywały kody, by jako pierwsi odnaleźć skrzynie ze skarbem. Uczestnicy odwiedzali miejsca w Żarowie, o których nawet nie mieli pojęcia, że istnieją! Gra przyniosła wiele radości i mnóstwo zabawy. Celem takich warsztatów była przede wszystkim integracja i współpraca wielopokoleniowa.

Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, świetną zabawę i oczywiście zdrową rywalizację!