Wakacje za Nami! Dzisiaj zakończyliśmy drugi turnus Niezwykłych wakacji w Bibliotece. Było wesoło, aktywnie oraz kolorowo. Każdego dnia na uczestników zajęć czekała inna niespodzianka. Wcieliliśmy się w rolę detektywów i pomagaliśmy odnaleźć złodzieja obrazu, rozwiązywaliśmy logiczne zagadki, rozwiązywaliśmy zakodowany obraz. Oprócz tego spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, graliśmy w „Berka”, rozwijaliśmy ducha zdrowej rywalizacji podczas wyścigów rzędów, czy podczas gry w „Zbijaka”. Chusta Klanzy posłużyła nam zarówno w zabawie „Chodzi lisek koło drogi” jak i przy zabawie „Deszczowa chmura”.

Podczas zajęć odbył się spektakl, na który przyjechali aktorzy z teatru o nazwie „Blaszany Bębenek” – przedstawienie pt. „Smerfy – Zagubiony medalion’. Obyły się także zajęcia o nazwie „Artystycznie przez pokolenia” oraz „Pokoleniowe kuchcikowo”, na które dzieci zaprosiły swoich rodziców, babcie, dziadków oraz rodzeństwo. Podczas zajęć artystycznych dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie wykonywali pracę plastyczną, czerpiąc doświadczenie od starszych osób, a podczas zajęć kulinarnych wykonywali owocowe sałatki, szaszłyki i koreczki. Zajęcia te zrealizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury : Kultura – Interwencje. Edycja 2023. Nazwa projektu z Kulturą przez życie.

Wszystkim dziękujemy za zabawę i świetnie spędzony czas!