W ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023., o nazwie projektu „Z kulturą przez życie” w Bibliotece odbył się cykl spotkań o nazwie : Artystycznie przez pokolenia. Podczas zajęć dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi (babciami, dziadkami, rodzicami, rodzeństwem oraz ciociami) wykonywali prace plastyczne. Warsztaty miały na celu integrację dzieci i młodzieży z osobami dorosłymi, rozwinięcie zainteresowania jak i zdolności artystyczno-plastycznych u dzieci i młodzieży, przy okazji mając możliwość czerpania doświadczenia od starszych osób. Dorośli pokazywali dzieciom jak w łatwy i ciekawy sposób użyć różne materiały do prac plastycznych, a nasi najmniejsi uczestnicy z zainteresowaniem zdobywali przekazywaną wiedzę co przełożyło się na piękne prace.

Zajęcia zrealizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury : Kultura – Interwencje. Edycja 2023. Nazwa projektu „Z kulturą przez życie”.