30 maja w ramach projektu „Szkolne Dni Kariery”, w których bierze udział Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie zorganizowaliśmy spotkanie dla uczniów. Bibliotekę odwiedziła klasa „III c” z przygotowanymi pytaniami i chęcią zdobycia wiedzy na temat pracy Bibliotekarza. Uczniowie zostali oprowadzeni zarówno po Oddziale dla Dorosłych, jak i dla Dzieci i Młodzieży. Dowiedzieli się w jaki sposób są zakupywane książki, w jaki sposób można odnaleźć je na półkach, oraz co oznaczają numery na regałach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądały kiedyś katalogi biblioteczne, jak opisana była karta biblioteczna książki, oraz jakie są rodzaje książek zaczynając od tych 3D a kończąc na audiobookach. Poza tym na uczniów czekały zadania – stworzenie zasad korzystania z Biblioteki, praca z tekstem i samodzielne uzupełnienie kart bibliotecznych książki. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że praca Bibliotekarza nie polega tylko na wypożyczaniu książek i prowadzeniu lekcji, ale także na organizowaniu spotkań, wystaw.

Celem takich zajęć jest również promowanie czytelnictwa wśród Dzieci i Młodzieży, co na dzisiejszych zajęciach zostało osiągnięte, a Nasi uczniowie zapowiedzieli kolejne wizyty w naszej Bibliotece.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie!