12 maja odwiedziła nas klasa 8e, która uczestniczyła w zajęciach, na których rozmawialiśmy o książkach. Młodzież większość swojego czasu spędza z telefonem w dłoni, a przede wszystkim na słynnym TikTok-u.

BookTok jest częścią TikTok-a, na której można zobaczyć filmiki związane z literaturą. Jak się okazało uczniowie znają bardzo dużo książek właśnie z tej aplikacji oraz z seriali czy filmów, które chętnie oglądają. Jeszcze większym zaskoczeniem okazała się dla uczniów wiadomość, że większość tych książek jest w naszej Bibliotece. Młodzież była zainteresowana oraz bardzo zaangażowana w zajęcia, każdy chętnie się wypowiadał na temat książek. Uczniowie przeczytali także jedno opowiadanie z książki pt. „Gorzka czekolada”. Na koniec każdy uczestnik zajęć wypełnił ankietę przedstawiając swoje preferencje i zainteresowania co do książek. Uczniowie opuścili zajęcia z wypożyczonymi książkami oraz kartami bibliotecznymi.