9 maja gościem Biblioteki Publicznej w Żarowie był Piotr Pilarski – poeta i aktor, laureat wielu prestiżowych nagród recytatorskich, znany również z występów w teatrze jeleniogórskim                           i ostrowskim „Naszym Teatrze”, który cyklicznie bierze także udział w Narodowym Czytaniu.

Recital poetycki „Animus – serce moje”, zaprezentowany przez autora, pochodzi z cyklu poetyckiego „Animus”. Składa się z 24 wierszy, które układają się w całość. Są niezwykłą opowieścią o jednostce – uduchowionej, refleksyjnej, wrażliwej na piękno, dobro, sprawiedliwość. W utworach jest wiele odniesień do sztuki, kultury, literatury a nawet sportu. Poezji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina, będąca piękną oprawą dla przedstawianych utworów. Publiczność była zachwycona pełnym ekspresji wykonaniem. Umiejętności aktorskie Piotra Pilarskiego w duecie z jego poezją, złożyły się na przepiękny recital. Po spotkaniu można było nabyć prezentowany tomik poezji wraz z dedykacją autora.