17 listopada w godzinach 11.00-12.00  biblioteka zorganizowała konkurs historyczny „NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ”. Konkurs był adresowany do uczniów z terenu miasta i gminy Żarów. Konkurs miał formę pytań zamkniętych z jedną odpowiedzią prawidłową. W skład jury wchodziły: Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz, Wioletta Kwiatkowska – dyrektor biblioteki oraz Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz. W związku z tym, iż test nie wyłonił zwycięzców, przeprowadzono dogrywkę w formie 10 pytań otwartych, która wyłoniła następujących laureatów:

• 1 miejsce – Sebastian Mazur, VIII „e” SP Żarów;
  • 2 miejsce – Matylda Dykcik, VI SP Zastruże;
  • 3 miejsce – Nikola Przybylska, VIII „e” SP Żarów.

Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe/rzeczowe, a pozostałe osoby okolicznościowe dyplomy. Każdy uczestnik rzetelnie przygotował się do konkursu, co widać doskonale po nieprzeciętnych wynikach punktowych. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.