25 października gościliśmy sympatycznych uczniów z klasy 2 „b” ze Szkoły Podstawowej w Żarowie. Dla wielu dzieci były to pierwsze odwiedziny w bibliotece. Uczestnicy dowiedzieli się jak można zostać naszym czytelnikiem i jak należy zachowywać się w bibliotece. Najciekawszym punktem spotkania okazał się mini quiz z Akinatorem – sztuczną inteligencją, która potrafi odgadywać wymyślone postaci, zarówno te fikcyjne jak i prawdziwe. Klasa podzielona na trzy grupy miała za zadanie wymyślić wspólnie uzgodnioną postać i spróbować wygrać z Akinatorem. Zadanie okazało się nie takie proste i tylko jednej grupie udało się oszukać program. Czas minął wszystkim błyskawicznie. Dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas!