W piątek 30 września w naszej bibliotece odbyła się VIII edycja ogólnopolskiej akcji „NOC BIBLIOTEK”.  Celem wydarzenia jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczne hasło brzmiało: TO MUSI SIĘ POWIEŚĆ i tak też się stało.

W tym roku Biblioteka Publiczna w Żarowie brała w niej udział po raz pierwszy, motywem przewodnim był „Harry Potter”.

Na to wyjątkowo magiczne spotkanie, które  trwało od godz. 20.00 do 7.00  rano zaproszono dzieci w wieku 10-13 lat. Przybyli uczniowie, za sprawą „Tiary przydziału”, zostali podzieleni na dwie drużyny- Gryffindor i Slytherin, po czym otrzymali identyfikatory z logo przydzielonego domu. Następnie wszyscy udali się do Kuchni Zgredka na pizzę i inne smakołyki. Tego wieczoru na uczestników czekało wiele atrakcji. Podczas wyprawy do Szkoły Magii i Czarodziejstwa uczestnicy mieli za zadanie -uwolnienie Feniksa, naukę latania na miotle, ważenie eliksirów i wiele innych. Poszukiwali również kamienia filozofów. Należy wspomnieć, że nie było to proste. Młodzież musiała wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek, szyfrów, krzyżówek oraz logicznego myślenia. Nie brakło również quizów, zabaw, konkursów oraz projekcji filmu rekomendowanego przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej.

O godzinie 7.00 rano zmęczeni ale zadowoleni uczestnicy, powrócili do swych mugolskich domów.

Zapraszamy za rok

Więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/bibliotekazarow