W sobotę 3 września na tarasie przed biblioteką odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania. Akcja zapoczątkowana została przez Prezydenta RP w 2012 roku, jej  celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku w całej Polsce i poza granicami państwa czytano „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Zbiór Mickiewiczowskiej poezji wydany ponad dwieście lat temu zapoczątkował dzieje poezji romantycznej, wzbudzając wielki entuzjazm wśród miłośników literatury narodowej.      Swą obecnością spotkanie uświetnili Burmistrz Miasta Żarów – Leszek Michalak, Iwona Nieradka – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Żarowie, dyrektorzy szkół i przedszkola oraz przedstawiciele  Koła Przyjaciół Biblioteki, Teatru Bezdomnego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Fragmenty utworów Adama Mickiewicza zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Imbramowic, Mrowin,  Zastruża, Żarowa, Zespołu Szkół z Żarowa.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci oraz  nauczycieli, za tak aktywne włączenie się w akcję Narodowego Czytania. Już dzisiaj zapraszamy za rok na kolejną 12 edycję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii.