3 czerwca biblioteka, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, gościła na spotkaniu autorskim Marka Michalaka –  byłego Rzecznikiem Praw Dziecka, pedagoga, społecznika, Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczącego Stowarzyszenia im. Jana Korczaka oraz autora książek dla dzieci. Dyrektor biblioteki Wioletta Kwiatkowska przywitała przybyłych, w tym: burmistrza Leszka Michalaka, dyrektorów szkół, nauczycieli, dzieci i młodzież. Po zaprezentowaniu kilku fragmentów książki Opowieści o tym, co w życiu ważne, przez uczestników spotkania, głos zabrał autor Marek Michalak. Książka opowiada, jak wnosi sam tytuł, o wartościach, które są w życiu każdego człowieka najważniejsze. Obowiązują w każdym czasie, miejscu i bez względu na wiek odbiorcy. Bohaterami książki są dzieci pana Marka – Julka i Miłosz, a także sam autor i jego żona.

Nasz gość prowadził dialog z widownią. Uczestnicy mogli wypowiedzieć się na temat ważnych dla siebie wartości. Dowiedzieli się o procesie powstania powieści, ilustracji do niej. Przy okazji Marek Michalak opowiedział historię powstania loga Orderu Uśmiechu, przedstawił m.in. sam Order Uśmiechu oraz kielich używany w trakcie ceremonii jego przyznania. Zaprezentował również jedyne okulary Ireny Sendlerowej, które otrzymał w darze od jej córki.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła frekwencja. Na zakończenie autor rozdawał autografy. Były też pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do galerii na stronie oraz na FB.

Wydrukuj...