Biblioteka serdecznie zaprasza dzieci z miasta i gminy Żarów do konkursu pn. „Mali podróżnicy z krainy bajek – Cosplay z biblioteką”, który odbędzie się 12 maja br. o godzinie 12.00 w holu biblioteki. Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do dnia 6 maja. Więcej szczegółów dostępnych w regulaminie i pod numerem telefonu: 74 857 05 96.

Regulamin konkursu:

„MALI  PODRÓŻNICY Z KRAINY BAJEK –

COSPLAY Z BIBLIOTEKĄ”

1. Postanowienia ogólne:
  2. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów
  3. ks. Jana Twardowskiego.
  4. Konkurs organizowany jest z okazji Tygodnia Bibliotek pod nazwą: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
  5. Konkurs jest skierowany do dzieci z terenu miasta i gminy Żarów.
  6. Celem konkursu jest popularyzacja postaci literackich, filmowych, itp. Cosplay’u oraz pobudzenie kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

1. Zasady organizacji konkursu:
  1. Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku 5-10 lat.
  2. Udział w konkursie jest indywidualny.
  3. Zadaniem uczestników jest przebranie się za postać znaną z książek, filmów, komiksów, gier, anime, mangi itp. Prezentacja polega na odegraniu krótkiej scenki lub naśladowaniu przedstawionego bohatera.
  4. Kostium może być wykonany z dowolnie dobranych materiałów.
  5. Jury będzie oceniać:

– podobieństwo do naśladowanej postaci;

– wkład pracy włożonej w przygotowanie stroju (gotowe stroje oceniane będą niżej);

– prezentację i charyzmę przedstawianej postaci.

1. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie „Karty zgłoszeniowej” i „Oświadczenia rodzica”- dostępnych na naszej stronie internetowej oraz w Oddziale dla dzieci i dostarczenie ich do biblioteki do dnia 05.2022r.
  2. Istnieje możliwość użycia podkładu muzycznego w trakcie występu (bliższe informacje pod tel. 74 857 05 96 w godz. 11.00-15.00).
  3. Konkurs odbędzie się dnia 05.2022 r. o godz. 12.00.

• Nagrody:
  1. Zwycięzcę wyłoni Komisja konkursowa powołana przez Organizatora.
  2. Zostanie przyznana jedna nagroda główna, dopuszcza się przyznanie wyróżnień.