W dniu 11 kwietnia 2022 r. Komisja Konkursowa w składzie: Wioletta Kwiatkowska – dyrektor biblioteki,Elżbieta Kulas – pracownik GCKiS, Katarzyna Przytuła-Nowak – nauczyciel-opiekun świetlicy,  dokonała oceny prac, które napłynęły na konkurs „Wielkanocne zwierzątka” organizowany przez bibliotekę. Konkurs przeprowadzony został w 3 kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-IV, klasy V-VIII. Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, estetyka pracy i jej wartości artystyczne. Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

Kategoria przedszkolaki:

1 miejsce – Pola Rychel, lat 5, Bajkowe Przedszkole

2 miejsce – Zuzanna Osipowicz, lat 5, Bajkowe Przedszkole

3 miejsce – Amelia Knap – lat 4, Bajkowe Przedszkole

Kategoria I-IV:

1 miejsce – Michał Stężycki, kl. II „a”, SP Żarów

2 miejsce – Oliwia Kozibroda, kl. II „b”, SP Żarów

3 miejsce – Maja Brzyszcz, kl. II „b”, SP Żarów

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia. Wręczenie nagród nastąpi w dniu 13 kwietnia na Oddziale dla Dzieci w Bibliotece. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do oglądania wystawy pokonkursowej w holu biblioteki.