Za kilka dni obchodzić będziemy Walentynki i z tej okazji dziś w Bibliotece rozmawialiśmy z dziećmi właśnie o tym święcie. Spotkanie rozpoczęliśmy historią słynnego żółwia, ulubioną postacią serii książeczek dostępnych w naszej Bibliotece. Pani Dyrektor zaprezentowała opowiadanie pt. „Franklin i walentynki”. Bohater niefortunnie zgubił w drodze do szkoły kartki walentynkowe dla swoich przyjaciół. W jaki sposób naprawił swoją niezaplanowaną gafę? Nasi podopieczni znają już odpowiedź, a czytelników zachęcamy do wypożyczenia opowiadania Paulette Bourgeois i Brendy Clark.

My wychodzimy z założenia, że Walentynki to święto nie tylko zakochanych par, ale również święto przyjaźni i drobne upominki walentynkowe, jako symbol naszej sympatii, możemy wręczać rodzinie, znajomym, sąsiadom i komu sobie tylko wymyślimy.  I dziś zaproponowaliśmy Tymkowi, Lence, Oliwerowi, Mai, Idze, Tesi, Bartkowi, Zosi i Anie wykonanie lampionu/świecznika walentynkowego.

 

Dzieci przyniosły ze sobą słoiczki. A my krok po kroku pokazaliśmy w jaki prosty sposób wykonać prezent. Wykorzystaliśmy do tego farby akrylowe, sznurki i tasiemki oraz z płatków kosmetycznych wykonaliśmy ozdobne różyczki. Każde dziecko wykonało jeden przykładowy świecznik, do którego nasypaliśmy sól do kąpieli w kolorze różowym (można wykorzystać inny materiał: kamyczki, kasze, ryż, sól..) i wkłady ze świeczką. Nasi podopieczni wręczą je wybranym przez siebie osobom.

 

Zajęcia poprowadziły dziś wspólnie Pani Wioletta Kwiatkowska, dyrektor Biblioteki i część plastyczno-techniczną Marta Górska. Zdjęcia: W. Kwiatkowska, M. Górska. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia:

 

 

Wydrukuj...