Komiks o Żarowie tworzony na żywo, gry planszowe pełne emocji to wszystko będzie czekało na Was w żarowskiej bibliotece. Na wieczór z grami i komiksem zapraszają Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Fundacja Inicjatywa B.

Już w piątek, 29 października o godzinie 18:00 biblioteka w Żarowie zamieni się w wielką strefę kreatywności. Na początek zagramy w karcianki, które biblioteka otrzymała w ramach naboru „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Na stolikach czekać będą na was takie gry jak Ubungo, Łap za słówka czy FITS Dobrze się układa. Atrakcją będzie również premiera gry lokalnej „Archiwalne memory o Żarowie”, której autorem jest Fundacja Inicjatywa B.


Po relaksie z karciankmi i żarowskim memory zapraszamy na warsztaty komiksu, które poprowadzi Karolina Salwowska. W trakcie zajęć uczestnicy zrealizują komiks o Żarowie. Scenariusz i rysunki powstaną na żywo. Uczestnicy z kilku pomysłów wybiorą jeden, który rozwiną i odpowiednio spuentują.

Czy w bibliotece narodzi się żarowski superbohater a może powstanie komiks w stylu noir? O tym przekonamy się 29 października o godzinie 18:00.

Boom na komiks i gry planszowe w bibliotece
29 października, godzina 18:00-20:00
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. księdza Jana Twardowskiego
ul. Piastowska 10, Żarów

Karolina Salwowska mieszka w Żarowie. Z wykształcenia jest renowatorem elementów architektury. W roku 2020 ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu. Oprócz pisania, zajmuje się też rysowaniem komiksów oraz grafiką komputerową. Obecnie studiuje na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na kierunku grafika.

Wydrukuj...