Przyjaciele z internatu szkolnego to pierwsi krytycy wydanej w poprzednim roku książki „Nairan. Powiernicy”. O czym jeszcze mówiła autorka książki „Nairan. Powiernicy”?  We wtorek, 28 września, w siedzibie Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z Panią Karoliną Salwowską, promujące powieść. Młoda, bo 21-letnia debiutująca na rynku wydawniczym, mieszkanka Żarowa oczarowała czytelników, którzy obecni byli na promocji książki.

Popołudniowo-wieczorne spotkanie rozpoczął Pan Tomasz Pietrzyk, pełniący obowiązki dyrektora żarowskiej Biblioteki, który opowiedział krótką historię o tym, w jakich okolicznościach poznał bohaterkę spotkania. A były one dość niezwykłe, bowiem Pani Karolina od pewnego czasu pracuje z dziećmi i młodzieżą w Gminnym Centrum Kultury i Sportu na zajęciach plastycznych. Skryta, nieśmiała młoda kobieta, z zapałem tworząca komiksy z uczestnikami zajęć okazuje się po chwili … autorką książki z kategorii fantastyki.

I ta charakterystyka nieśmiałej i skromnej kobiety ma tu spore znaczenie, bowiem podczas swojego pierwszego spotkania autorskiego w naszej Bibliotece Pani Karolina pokazała swoje nieznane oblicze: pasjonatki pisarstwa, wielbicielki Tolkiena i Sandersona, kobiety, która nie tylko zajmuje się grafiką, ale niezwykłą przyjemność odnajduje właśnie w pisaniu i potrafi o tym w cudowny sposób opowiadać.

Z niezwykłą szczerością autorka opowiadała o tym, że książka powstała, kiedy sama uczyła się jeszcze w szkole średniej artystycznej, poza domem, w internacie. Kiedy znalazła chwilę między obowiązkowymi szkolnymi zajęciami, siadała by tworzyć kolejne strony książki. Pierwsi recenzenci powieści to przyjaciele ze szkolnej ławy, którzy wspierali ją również swoją obecnością podczas tego spotkania. Ale jak sama zażartowała krytycy nie byli dla niej podczas pisania książki aż tak mili i często musiała przełknąć uwagi co do treści tworzonej powieści.

Sama książka z pewnością przypadnie do gustu czytelnikom, którzy lubią przenosić się w świat magii, a tu konkretnie w świat smoków, którym nie brakuje cech ludzkich. Jest tu wątek miłosny, jest walka dobra ze złem, są czyny heroiczne, są wątki i postaci stworzone z humorem przy których czytelnik też głośno się zaśmieje.

Książka została wydana przez Wydawnictwo REGIS w poprzednim roku. Dostępna jest oczywiście w naszej Bibliotece, jest również możliwość zakupu książki od autorki.

Po spotkaniu można było zakupić książkę, uzyskać osobistą dedykację z autografem i przy słodkim poczęstunku  swobodnie porozmawiać z bohaterką wieczoru.

Za to przesympatyczne i miłe spotkanie dziękujemy serdecznie Pani Karolinie Salwowskiej, która zechciała gościć w murach żarowskiej książnicy i opowiedzieć nam o okolicznościach powstania książki. Pani Karolina, której niezwykłą przyjemność sprawia pisanie, zachęcała naszych gości do sięgnięcia po własne pióro i stworzenia własnych historii, opowiadań czy powieści, bo jak stwierdziła pisać może każdy.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za obecność i miłe wsparcie dla debiutującej Żarowianki. Przyjemność poprowadzenia rozmowy podczas wieczoru miała pisząca te słowa. Z Panią Karoliną – zgodnie z obietnicą Autorki – z pewnością spotkamy się zaraz po wydaniu Jej drugiej książki, która jest już w trakcie przygotowania. A więc…. do zobaczenia!

Książka „Nairan. Powiernicy” do nabycia