Mamy dobre wieści dla naszych Czytelników! Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i decyzją dyrektora Biblioteki w Żarowie od dziś, czyli od 15 czerwca 2021, znosimy kwarantannę książek w naszej Bibliotece.

Książki oddawane do Biblioteki nie będą musiały czekać 5 dni, aby mógł je wypożyczyć kolejny czytelnik. Od razu trafią na półki biblioteczne.

„Ponieważ transmisja koronawirusa poprzez powierzchnie jest niewielka, a ryzyko zachorowania w okresie spadku zakażeń w Polsce oceniane jest jako bardzo niskie, Biblioteka Narodowa zmienia rekomendację dotyczącą kwarantanny książek.” – czytamy na stronie Biblioteki Narodowej.

Zachowujemy nadal reżim sanitarny w postaci maseczki ochronnej, dezynfekcji rąk przed wejściem do Biblioteki oraz liczby czytelników w Bibliotece – 2 osoby. Serdecznie zapraszamy!