Któż z nas nie zna historii Ebenezera Scrooge’a, którego przed świętami Bożego Narodzenia nawiedzają duchy? „Opowieść wigilijna” autorstwa Charlesa Dickensa, wydana 1843 roku, odmieniła życie nie tylko głównego bohatera, ale miała ogromny wpływ na kolejne pokolenia czytelników.

Właśnie teraz każdy może napisać lub narysować swoją opowieść wigilijną. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Żarowie zaprasza do udziału w konkursie „Moja opowieść wigilijna”. Pula nagród wynosi 1000 złotych.

Opowiadania i prace graficzne – komiksy będą przyjmowane do 14 grudnia do godziny 12.00. Konkurs skierowany jest wyłącznie do mieszkańców gminy Żarów. Celem konkursu jest kultywowanie obrzędowości świąt Bożego Narodzenia, pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości i talentów wśród mieszkańców gminy Żarów, popularyzacja twórczości literackiej i plastycznej, rozwój czytelnictwa.

Uczestnicy konkursu mogą swoje opowieści wigilijne przygotować w dwóch kategoriach: opowiadanie (młodzież powyżej 14 roku życia i dorośli) i komiks (kategoria otwarta). W pierwszym przypadku praca nie może być dłuższa niż trzy strony formatu A4. W przypadku komiksu praca nie może przekraczać pięciu stron formatu A4.

Z uwagi na obowiązujące ograniczenia w funkcjonowaniu biblioteki, spowodowane epidemią koronawirusa, prace tekstowe można przesyłać drogą mailową na adres konkurs@biblioteka.zarow.pl. Prace graficzne – komiksy można będzie dostarczyć osobiście. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Regulamin konkursu „Moja opowieść wigilijna”

Wydrukuj...