7 lutego, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, biblioteka zorganizowała konkurs wiedzy, w formie testu: „Jestem bezpieczny w sieci”. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, jakie zagrożenia czekają na nich w Internecie. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Uczestnicy byli wzorowo przygotowani. Poziom wiedzy był wyrównany, w konsekwencji czego przeprowadzono dogrywkę. Komisja konkursowa w składzie: Renata Dziubak – nauczyciel plastyki, Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz oraz Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz wyłoniła zwycięzców:I miejsce – Maksymilian Letkowski – kl. VIII „a”
II miejsce – Olivia Dyrcz – kl. VI „c”
III miejsce – Bartosz Buchowski – kl. VI „a”
Zwycięzcy w nagrodę otrzymali gry planszowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Cieszymy się z dużego zainteresowania tematyką bezpieczeństwa w sieci. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.