Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery to wywiad-rzeka z Marcinem Stuhrem, który przeprowadziła Beata Nowicka. Książka była tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 29.01.2020 r.
Maciej Stuhr, z właściwym sobie poczuciem humoru i z dystansem do samego siebie, mówi o swoim domu rodzinnym, dzieciństwie, wspomina okres studiów i początki kariery. Opowiada o kulisach pracy na estradzie, w filmie i teatrze.Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery – to wydanie poszerzone o rozmowy dotyczące ostatnich czterech lat, podczas których wiele się zmieniło. Książka jest swoistą biografią, zawierającą również opinie znajomych, przyjaciół i członków rodziny. Publikację wzbogacono o liczne fotografie, zarówno z planów filmowych jak i prywatnych kolekcji. Jest to obowiązkowa lektura dla fanów Macieja Stuhra.
Książka stała się przyczynkiem do rozmowy o rolach filmowych i teatralnych aktora, a także o jego występach kabaretowych. Czas upłynął szybko i przyjemnie.