18.12.2019 r. odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Głównym tematem spotkania było przybliżenie Czytelniczkom postaci oraz twórczości wybitnej polskiej pisarki – Olgi Tokarczuk – laureatki Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Tak prestiżowe osiągnięcie wymusza wręcz, szczególnie w gronie, które dużo czyta, aby porozmawiać i wymienić się poglądami na temat twórczości Olgi Tokarczuk. Dłużej skupiłyśmy się na pozycji „Prawiek i inne czasy”, która była książką przełomową w literackiej karierze pisarki. To właśnie dzięki niej odniosła artystyczny i komercyjny sukces. W naszej bibliotece znajdą Państwo wiele pozycji jej autorstwa. Zachęcamy do czytania książek Noblistki.
Ponieważ atmosfera na spotkaniu była już świąteczna, a dopełniały ją świąteczne dekoracje i wystawy, zaproponowałam Paniom książkę, „Drogi śnięty Mikołaju” Nataszy Sochy i Magdy Mazur. To pozycja lekka i przyjemna, opowiadająca o tym co w życiu najważniejsze – miłość, przebaczanie, zrozumienie i tolerancja. A wszystko to w duchu świąt.
Czas jak zwykle minął bardzo szybko i przyjemnie.