We wtorek 10 grudnia, odbyło się rozdanie nagród w konkursie pt.”Bożonarodzeniowa ozdoba”. Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Na konkurs wpłynęło aż 105 prac – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie – 64 prace, Szkoła Podstawowa im. INICEF w Imbramowicach – 14 prac, Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu – 9 prac, Chatka Małolatka – 14 prac, Bajkowe Przedszkole – 2 prace oraz 2 prace indywidualne.
Wszystkie ozdoby były przepiękne, więc praca jurorska nie należała do łatwych. Jury w składzie: Elżbieta Kulas – pracownik GCKiS, Katarzyna Przytuła-Nowak – nauczyciel-opiekun świetlicy, Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz, po długiej naradzie postanowiło nagrodzić i przyznać wyróżnienia osobom zamieszczonym na liście poniżej.
Kategoria I: przedszkolaki i klasa „0”:
I miejsce: Szymon Kukla – Chatka Małolatka
II miejsce: Jan Wieczorek – Chatka Małolatka
III miejsce: Filip Gwóźdź – Chatka Małolatka
Wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali z tej kategorii:
Barbara Animucka, Antoni Cała, Gloria Daniłowicz, Pola Daniłowicz, Franciszek Główka, Dorian Kołodziej, Maja Kot, Kazimierz Kutołowski, Wojciech Legiejew, Antoni Leśniak, Dominika Nertowska, Iga Przystał, Nela Rusiecka, Filip Rzepecki, Hanna Tomalak, Hanna Wantuch, Oliwia Zadylak

Kategoria II: klasy I-III:
I miejsce: Anna Burdzińska – kl. II „d” SP Żarów
II miejsce: Lena Momot – kl. I „a” SP Żarów
III miejsce: Nikola Woźniak – kl. I SP Zastruże
Wyróżnienia:
– Amelia Jurkowska – kl. II „d” SP Żarów
– Julia Osiurak – kl. I „b” SP Żarów
– Kaja Śmiałowska – kl. I „b” SP Żarów

Kategoria III: klasy IV-VI:
I miejsce: Natalia Momot – kl. IV „a” SP Żarów
II miejsce: Patryk Toporowski – kl. IV „a” SP Żarów
III miejsce: Emilia Chrzan – kl. V „e” SP Żarów
Wyróżnienia:
– Weronika Komaniecka – kl. V „e” SP Żarów
– Wiktoria Motak – kl. VI „c” SP Żarów
– Błażej Zięba – kl. V SP Imbramowice

Kategoria IV: klasy VII-VIII:
I miejsce: Karolina Zięba – kl. VIII SP Imbramowice
II miejsce: Nikola Kuc – kl. VIII SP Imbramowice

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia przepięknej wystawy, którą można podziwiać w holu biblioteki.