W sobotni wieczór, 23 listopada, po raz kolejny odbyły się w bibliotece tradycyjne „Andrzejki”. Od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a frekwencja z każdym rokiem wzrasta. Niepowtarzalna scenografia, którą zapewniają książki oraz specyficzny klimat, który wśród nich panuje, sprzyjają dobrej zabawie i serdecznym rozmowom. Po przywitaniu gości, Andrzejki rozpoczęła wspólnie odśpiewana piosenka „Listopad, gdy już kończy dzień”, a potem były… piosenki biesiadne i turystyczne, śpiewane solo i chórem, tańce w rytm współczesnych melodii i tych sprzed lat. Były kawały opowiadane z humorem. A wszystko przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wiedźma Ania, w którą tradycyjnie wcieliła się Anna Sikora, przygotowała wiele atrakcji. Był taniec integracyjny „Powitanie”, wróżby na przyszły rok a także wybór Wiedźmy 2019. Zabawa była przednia a śmiechu przy tym co niemiara. Czas upłynął bardzo szybko w radosnej atmosferze.
Impreza została zorganizowana wspólnie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy wsparciu sprzętowym Gminnego Centrum Kultury i Sportu.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony wieczór i do zobaczenia za rok na kolejnych „Andrzejkach”.