W piątek 8 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zasłużeni w walce o Niepodległość”, zorganizowanego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Celem konkursu była popularyzacja i wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży poprzez pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych. W konkursie udział wzięły: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.
Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: Renata Dziubak – nauczyciel plastyki, Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz oraz Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz. Oceniając prace plastyczne wzięto pod uwagę zgodność prac z tematem i regulaminem konkursu, technikę wykonania, oryginalność, estetykę. Po wnikliwym przeanalizowaniu prac zdecydowano o przyznaniu następujących miejsc:
– Kategoria klasy I-III:
I miejsce – Maja Dawlewicz, kl. I „c” SP Żarów,
II miejsce – Dominika Niedźwiecka, kl. III SP Mrowiny;

– Kategoria klasy IV-VI:
I miejsce – Malwina Sikora, kl. VI „f” SP Żarów;
II miejsce – Karol Konieczny, kl. VI „e” SP Żarów;
III miejsce – Emilia Chrzan, kl. V „e” SP Żarów
oraz Angelika Kołodziejczyk, kl V „e” SP Żarów;
Wyróżnienia:
– Anna Cargill, kl. VI „d” SP Żarów;
– Lena Gawrońska, kl. VI „c” SP Żarów;
– Wiktoria Motak, kl. VI „c” SP Żarów;
– Wiktoria Wójcikowska, kl. VI „c” SP Żarów;

– Kategoria klasy VII-VIII:
I miejsce – Kornel Mikołajek, kl. VII „a” SP Żarów.

Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w holu biblioteki.

Wydrukuj...