30 października od godzimy 17.30 do 19.30, dwudziestu śmiałków bawiło się w bibliotece podczas Dyniowej Maskarady. Na uczestników czekały liczne zadania, konkursy, zagadki. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem naszej oferty literatury grozy – zarówno tej z dreszczykiem jak i bardziej wesołej, z przymrużeniem oka. Wiele z tych pozycji młodzież rozpoznała i doskonale kojarzyła.
Rywalizacje rozpoczęliśmy liczeniem nietoperzy ukrytych w całej bibliotece. Konkurencja okazała się trudna, ponieważ małe papierowe zwierzaki były dobrze ukryte. Następnie w ruch poszły rolki papieru toaletowego! Zadaniem uczestników było stworzenie mumii w jak najszybszym czasie. Każda para miała taką samą ilość papieru, który musiała zużyć w całości. Śmiechu było co niemiara! Niektórym podstępnie urywały się rolki, inni nawzajem przydeptywali swoje mumie. Jednak ostatecznie cel został osiągnięty, a papier posprzątany przez naszych wzorowych uczestników.Nie mogło zabraknąć przerwy na małe „co nieco”. Cukierki jak i psikusy musiały się znaleźć w repertuarze! Ponadto młodzież wzięła udział w upiornych „kalamburach”, zabawach ruchowych i na koniec musiała odnaleźć ukryty skarb, którym okazały się słodycze dla każdego uczestnika. Odbyła się oczywiście sesja fotograficzna, zachęcamy do zapoznania się z nią poniżej.
Dziękujemy za udział naszym wzorowym śmiałkom! Okazali się zdyscyplinowaną i zgraną grupą, pomimo różnicy wieku, co zaowocowało doskonalą zabawą.

Wydrukuj...